A Jázmin Iskola indulása óta városunk egyetlen iskolája, ahol csak alsó tagozatos gyerekek tanulnak. Az elmúlt 50 év során rengeteg változás történt az intézményben. Miközben az épület belső tere, valamint az udvar is egyre változott, átalakult és szépült, a nevelő-oktató munka célja változatlanul az maradt, hogy az intézményben biztosítsák az élményekben gazdag, boldog, kiegyensúlyozott gyermekkort a kisiskolásoknak.

Az elmúlt időszakban sok fejlesztés történt városunk iskoláiban, hiszen ahhoz, hogy követelményeket támasszunk a gyermekeink felé, olyan környezetet kell teremtenünk, ahol jól érzik magukat, és ahol hasznos tapasztalatokat szerezhetnek. Nyáron a Jázmin Iskola udvarán adták át azt a játszókertet, amelyet az önkormányzat és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat tatai csoportja támogatásával alakítottak ki.