VÍZ VILÁGNAPJA

Minden évben megemlékezünk valamilyen formán a Víz Világnapjáról. Idén egy témahét keretében többféle programon vettünk részt. Már hetekkel előtte meghirdettük a rajzpályázatunkat ezzel kapcsolatban, melyre minden osztályból a tanulók közel fele jelentkezett is. Osztályszinten a hét folyamán több délelőtti órán előkerült a föld vízkészletének megóvásáról, védelméről szóló beszélgetés, együtt gondolkodás, feladatmegoldás. A folyosóink falai átalakultak egy hatalmas akváriummá, színes halacskák úszkálnak mindenfelé. Pénteken, a hét zárásaként, közös iskolagyűlésen minden osztály elénekelte a héten tanult, vízzel kapcsolatos dalát, majd a rajzverseny díjazottjai kapták meg emléklapjukat és ajándékukat. Délután pedig iskolanap következett. Minden osztály megnézte a Földművelődési Minisztérium kimondottan gyerekeknek készült, a víz szerepéről és körforgásáról készült animációs filmjét. Minden gyerek készített a víz körforgásáról egy nagyon látványos kis szemléltető táblát, ami mindenkit emlékeztet a víz védelmére, megóvására.