Projekthetünk témája a mesék, népmesék voltak

Mesehét

A meséket mindenki szereti, kicsik, nagyok, felnőttek egyaránt. Így természetes volt számunkra, hogy nem csupán Benedek Elek nevéhez kapcsolódó népmese napját ünnepeljük meg, hanem első projekthétként mesehetet szervezünk. Itt a népmese mellett helyet kaptak a műmesék is. Minden osztálynak jutott feladat. Elsőseink rajzban új, a mai kor foglalkozásaihoz kapcsolódó ruhatárat terveztek Hófehérkének. A második évfolyam tanulói kedvenc törpéjüknek terveztek ágyat újrahasznosított anyagokból. A 3-4. évfolyam tanulói mesevetélkedőn mérték össze tudásukat, amelynek során játékos formában elméleti és ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk. A hét zárásaként Écs Gyöngyi interaktív meséjét élvezhették tanulóink.

Jövőre is vannak már terveink, többek között egy társasjáték, ahol maguk a diákok lesznek a lépkedő bábuk. A többi maradjon meglepetés!

Maja néni