Vendégül láttuk a Setup Együttest

Zenemese-teraszkoncert

Pénteken délelőtt a szokásos délelőtti iskolai zsivaj helyett ütőhangszerek lüktető ritmusaira figyelhetett fel, aki a Jázmin Utcai Iskolai előtt sétált. Az iskola udvara ezúttal egy különleges „teraszkoncertnek” adott helyt Zenemese címmel, melyen a fellépő a Setup Együttes www.facebook.com/setupproject/ volt. Az együttest három fiatal ütőhangszeres művész alapította, meghívott zenésztársaikkal interaktív koncertet tartottak a gyerekeknek. Dél-Amerikától a magyar népzenéig repültünk a dallamok szárnyán, bevezetőt kaptunk a hangszerek titkos világába is. Megtapasztalhatták a gyerekek egy-egy ritmus születését és a ritmusból összeálló muzsikát. A koncert nagy sikert aratott a gyerekeknél, amely nemcsak egy nagyszerű zenei élményt adott, hanem zenei tudásukat is gyarapította.

A koncert a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jött létre.